Покриття для пілоги: ламінат

Покриття для пілоги: ламінат

Це міцне багатошарове покриття для підлоги, яке складається з пресованого деревного волокна, просочених смолою шарів паперу, і верхнього зносостійкого захисного шару.

Ламіноване покриття, простіше кажучи «ламінат», з’явився на ринку у 80-х роках минулого століття. За свою відносно недовгу історію ламінат зазнав численних технологічних і дизайнерських змін, завдяки яким отримав низку переваг: зручність монтажу, невибагливість у догляді, високу зносостійкість, а головне – цілком доступну вартість.

Традиційний формат ламінату – це прямокутні дошки (планки), які при укладанні на підлогу з’єднуються замками.

Структура ламінату

Верхній шар – тонка надміцна плівка, що містить меламінову (іноді акрилову) смолу. Плівка захищає поверхню від стирання і пошкодження, саме цей шар забезпечує зносостійкість ламінату, одну з його найважливіших характеристик. Цей шар також надає ламінату матового або глянцевого вигляду.

Декоративний шар – це декоративний папір з надрукованим малюнком, який, в першу чергу, визначає колір і структуру декору ламінату. Колір та матеріал декору кожен покупець обирає на свій смак.

Основний шар – це плита з деревного волокна високої щільності. Цей шар визначає товщину ламінату, бере на себе основне навантаження, забезпечує міцність, тепло- та шумоізоляцію. В ньому знаходиться замок для з'єднання дошок ламінату між собою.

Нижній шар – у більшості випадків це спеціально оброблений папір. Цей шар підвищує жорсткість і стабільність панелі, щоб ламінат не деформувався.

Головні переваги ламінату

  • Широкий асортимент дизайнів і колекцій, різноманітні розміри планок.
  • Додаткові «бонуси» для привабливого вигляду – глибоке тиснення в регістрі, чотиристороння фаска та інші ефекти;
  • Надійна система замків TC-lock забезпечує легкість монтажу і можливість багаторічної експлуатації ламінату;
  • Використання високоякісної сировини: перед тим як сировина потрапляє на виробництво, ми перевіряємо 8 характеристик на відповідність нашим стандартам. У разі відхилення від стандартів сировина не допускається у виробництво;
  • Унікальний контроль якості – від сировини до кінцевого продукту.

Дизайн

Дизайн ламінату складається з:

- декору – це малюнок/візерунок у різних кольорах,

- текстури матеріалу з різними ефектами обробки поверхні.

Таркетт пропонує величезний асортимент ламінату з різними декорами, які реалістично відтворюють кераміку, деревину, каміння.

Найпопулярнішими декорами є такі, що імітують різні породи деревини, оскільки більшість споживачів прагнуть бачити природні матеріали у своїй оселі. Найбільшим попитом у покупців користується 1-смуговий дизайн, який феноменально схожий з паркетом. Також можна зустріти 2-смуговий і 3-смуговий декори.

Щоб наблизити вигляд ламінату до натурального дерева використовують різні види тиснення, які підкреслюють текстуру матеріалу.  Це може бути просте механічне тиснення або глибоке тиснення в регістрі, які дозволяють створити рельєфну поверхню. З їхньою допомогою також можна імітувати складні ефекти ручної обробки або обробки дисковою пилою. Щоб максимально точно відтворити вигляд паркету, Tarkett випускає планки з матовою або глянцевою поверхнею.

Типи ламінату

Ламіноване покриття розрізняють за типом навантаження, яке воно витримує. Цей показник враховує зносостійкість, удароміцність, надійність, стійкість до вологи (розбухання по товщині за 24 години) тощо.

Основні типи ламінату – це 31, 32, 33 і 34. Найпопулярніші для використання в побутових приміщеннях – 32 і 33 типи.

  • 31 тип – низьке навантаження на покриття (маловідвідувані приміщення);
  • 32 тип – середнє навантаження на покриття в приміщеннях (кімнати з середньою відвідуваністю);
  • 33 тип – високе навантаження на покриття в приміщеннях (приміщення з високим рівнем відвідуваності).

Розміри ламінату

Під час вибору ламінату слід враховувати його розміри – товщину, довжину та ширинку планки, які вимірюються в мм.

Товщина – основний параметр, на який слід звертати увагу споживачу.  Товщина ламінату варіюється від 6мм до 14 мм.  Найбільшим попитом користується ламінат товщиною 8 мм і 12 мм.  Компанія Таркетт виробляє ламінат товщиною від 7 мм до 14 мм. 

Стандартна довжина планки становить 1200 – 1300 мм, але зрідка зустрічаються планки довжиною близько 2000 мм (двох метрів).  Серед асортименту також є короткі планки, що нагадують поштучний паркет.

Стандартна ширина планки коливається в діапазоні 180 – 200 мм. Також є широкі планки (> 300мм), вузькі – 150-160 мм і дуже вузькі – 110-130 мм.  Вузькі та дуже вузькі планки візуально розширюють простір.  В асортименті Таркетт є безліч різноманітних колекцій зі стандартною шириною. Велику популярність також завоювали колекції з вузькою і дуже вузькою шириною планки: колекція Cruise, а також Pilot і Regata – з шириною 159 мм;  колекція Gallery – з шириною 116 мм.

Тиснення в регістрі

Щоб ламінат максимально точно відтворював натуральну деревину, під час його виробництва використовують технологію тиснення в регістрі (або синхронного тиснення). За допомогою спеціально розроблених прес-матриць на поверхні ламінату створюють рельєф, який імітує природну текстуру дерева. При цьому текстура повторює малюнок декору, який наноситься на декоративний шар ламінату.

Тиснення в регістрі дозволяє відтворити природну фактуру дерева, передати візерунок гілок, річних кілець, серцевинних променів та інших особливостей дерева. Чим глибше тиснення, тим виразніше воно передає текстуру дерева, додає йому об’єму. Це робить вигляд ламінату ефектним, реалістичним та ексклюзивним.

Фаска

Фаски – це скошені під кутом краї планок, які після укладання утворюють невелике заглиблення по периметру дощок. Розрізняють ламінат з чотиристоронньої або двосторонньої фаскою.

Фаска дозволяє чітко виділити, відокремити одну планку ламінату від іншої, додати виразності дизайну і більшу схожість з натуральним паркетом, дошки якого теж виділені фасками. Окрім цього фаска приховує незначні щілини або нерівності на стиках планок, які можуть виникнути через нерівності підлоги (при цьому наявність фаски не звільняє від необхідності готувати основу для укладання).

Тиснення в регістрі і наявність фаски робить ламінат більш вишуканим і дозволяє створити елегантний інтер’єр в помешканні. Це чудовий інструмент в руках дизайнера, який дає змогу «грати» з простором і стилем.

Таркетт пропонує великий вибір колекцій ламінату з тисненням в регістрі, 4-сторонньої фаскою та іншими візуальними ефектами.  До найпопулярніших колекцій належать, напркилад, Estetica, Navigator, Gallery, Pilot, Cinema.

Екологічна безпека

Як лідер у галузі виробництва покриттів для підлоги, Tarkett усвідомлює свою відповідальність перед суспільством і навколишнім середовищем, приділяє особливу увагу якості продукції та екологічним принципам ведення бізнесу.

Компанія Tarkett – єдиний виробник покриттів на ринку Східної Європи та СНД, який пройшов процедуру добровільної сертифікації продукції та отримав міжнародне екологічне маркування «Листок життя» для ламінованих покриттів.

Ексклюзив від Tarkett

Tarkett пропонує величезний вибір дизайнів.  Від класичних декорів, які відтворюють рельєф деревини, до оригінальних фактур з різними ефектами обробки. Яскравим прикладом є колекція ламінату Cinema.

Спеціально для любителів яскравих дизайнерських ідей Tarkett розвиває тему нестандартних форматів в ламінаті. Колекція Gallery має вузькі планки шириною 116 мм, які дозволять візуально розширити ваше приміщення. Різноманітні дизайни та ефекти (глибоке тиснення в регістрі, 4-cтороння фаска) надають цьому ламінату максимальної схожості з паркетом, натуральним масивом і створюють по-справжньому неповторну та стильну атмосферу.

В одній з найбільш популярних на ринку колекцій Navigator використовується 12 мм плита, яка забезпечує додаткову стабільність дошки. Ознайомтеся з асортиментом паркетної дошки Tarkett і ви обов’язково знайдете продукт до вподоби.  

Рекомендовані колекції