Дизайн балконів: облаштовуємо лаунж-зону замість складу непотрібних речей

Дизайн балконів: облаштовуємо лаунж-зону замість складу непотрібних речей

Чи задумувалися ви, що склад мотлоху на балконі можна перетворити на розкішний зимовий сад чи фітнес-куточок? Або на бар-зону із панорамним склінням, що створить ілюзію відкритого простору?

Не витрачайте марно простір — ліпше зробіть його затишним та функціональним. Ось кілька порад та ідей, як можна втілити сучасний дизайн балконів і лоджій.

Актуальні тренди

Лоджію можна перетворити практично на будь-яку кімнату, але зважте, що дизайн відкритого балкону несумісний із деякими варіантами:

Лаунж-зона. Це найпопулярніший варіант — особливо за наявності мальовничого виду. На балконі можна випити кави зранку, відпочити компанією за келихом вина чи почитати книжку в кріслі-коконі. Облаштуйте приміщення м’яким диваном, журнальним столиком, пуфом.

Робочий кабінет. Вдалий варіант усамітнення для тих, хто працює віддалено. Поставте робочий стіл, зручний стілець, проведіть хороше освітлення та розетки — для ноутбука, настільних ламп, зарядки смартфона. Якщо ваша робоча зона — майстерня, додайте ще системи зберігання для інструментів та матеріалів.

Спальне місце. На балконі, облаштованому односпальним ліжком, можна залишити на ніч гостей чи спати влітку самому. Головне, не забудьте про штори blackout.

Гардероб. Окрема кімната з одягом — справжнє спасіння для квартири-студії. Окрім полиць та шаф організуйте тут куточок для прасування. Повісьте щільні штори — вони захистять речі від впливу ультрафіолету.

Їдальня. Це чудове рішення для дизайну кухні з виходом на балкон. В окремому приміщенні трапези особливо вишукані — достатньо поставити великий стіл та стільці. Висадіть трави (розмарин, базилік, м’яту) — це візуально естетично та практично.

Дитяча. Приміщення може бути окремою ігровою зоною або продовженням дизайну дитячої кімнати з балконом. Головне правило — безпечність та утеплення. Розмістіть тут іграшки, гойдалки та інші речі для улюбленого дозвілля дитини.
 

Стилістика

Дизайн лоджії може вписуватися у загальну концепцію житла чи бути автономною стилістичною зоною. Тенденцій в інтер’єрі для оформлення — чимало:

  • прованс. Затишок французької провінції та стримана розкіш пасуватиме до будь-якої форми приміщення. Цегляна кладка, дерево, ковані елементи та плетіння нададуть особливого шарму. Використовуйте спокійні відтінки, поставте вінтажний столик, м’який диванчик із подушками та пледами, торшер, розставте горщики з квітами;
  • скандинавський. Стиль дихає атмосферою гюґе — комфортом і умиротвореним задоволенням. У приміщенні переважають білі, сірі та блакитні тони і чіткі лінії, пом’якшені текстильними елементами декору та рослинами;
  • середземноморський. Морська тематика якнайліпше підійде до дизайну кімнати з балконом на сонячній стороні. Панівні світлі (особливо блакитні) відтінки розбавте фрескою чи мозаїкою на одній стіні;
  • лофт. Із легким нальотом брутальності, цей стиль чудово вписується в апартаменти сучасного міста. Поверхні з фактурою зістареного дерева та цегляна кладка — основні відмінності стилю. «Царство» світло-сірої колірної гами оживить яскрава стіна.
  • шале. На балконі можна втілити дизайн будиночку в горах. Достатньо оздобити все в коричневих, теракотових чи кремових тонах, обшити стіни дерев’яною вагонкою та покрити її воском для підкреслення природної текстури, а на підлогу покласти пухнастий килимок, що імітує шкуру.
  • мінімалізм. Функціональні компактні меблі, геометричні принти, лаконічні лінії та дрібка декорування пасуватимуть до маленького приміщення.
     

Колірна гама

Підібрати тон слід, звичайно ж, спираючись на власні уподобання. Проте є кілька порад, що спрацюють для будь-якого інтер’єрного рішення:

  1. Світлі тони допоможуть візуально розширити простір невеликого балкону, для великих приміщень можна «розгулятися» по всій палітрі.
  2. Пастельні відтінки пасуватимуть дизайну спальні з балконом, нейтральні — кабінету, яскраві та насичені — кухні, столовій, дитячій.
  3. Кольорове рішення дизайну лоджії, яка проглядається з кімнати, має гармоніювати із загальною концепцією приміщення.
  4. Зважте на те, що через інтенсивний вплив сонячного світла потрібно обирати якісні  фарби та інші оздоблювальні матеріали, стійкі до вигорання.
     

Матеріали

Перш за все вирішіть, коли будете використовувати балкон: тільки влітку чи весь рік. В останньому випадку потрібно провести утеплення. За необхідності заскліть, поставте радіатори опалення, проведіть систему «тепла підлога».

Сучасні тенденції тяжіють до природних екологічних матеріалів. Візьміть до уваги: якщо апартаменти знаходяться в будинку старого фонду, використовуйте тонкі та легкі матеріали — вони не призведуть до надмірного навантаження.

Відкриті балкони, дизайн яких планується, вимагають товарів для зовнішнього застосування — вони пройдуть випробування сонцем, вітром, дощем та морозом.
 

Освітлення

Для невеликої лоджії зазвичай достатньо одного джерела штучного світла. Можна встановити і додаткові локальні світильники — бра, торшери, лампи. Так буде освітлений кожен куточок та не «з’їдатиметься» простір.

Для просторого балкону цікавим рішенням є кілька функціональних зон освітлення. Чудово виглядає декоративне підсвічування: світлодіодна стрічка по контуру, гірлянди, ліхтарики.

Якщо лоджія облаштована під робочу зону, обирайте холодне світло, якщо під відпочинок — тепле.

Пам’ятайте, що на відкритому балконі слід використовувати елементи освітлення для вулиці.
 

Кімната з балконом: дизайн для будь-якої площі

Інтер’єрні рішення для різних за розмірами приміщень неоднакові. Ось міні-гайд для правильного облаштування.

Маленькі

За допомогою невеликих дизайнерських хитрощів, навіть балкон площею до трьох квадратних метрів можна зробити зручним та функціональним. У пригоді стануть меблі-трансформери та легкі полички на бокових стінах — жодних шаф та високих стелажів, мінімум декору. Лайфхак: велике дзеркало чи картина з ефектом перспективи візуально збільшить простір. Компактна лоджія чудово підійде для робочого кабінету, оранжереї, лаунж-зони.

Середні

Балкон площею від чотирьох до шести квадратних метрів дає більше свободи для дизайнерських маневрів. Тут можна створити додаткову зону майже для будь-чого: роботи, хобі, релаксу, спорту, ігор. Зекономити простір допоможуть розсувні віконні системи, а візуально розширити квадратуру — різнокольорова мозаїка на підлозі.

Великі

Втілення будь-якої дизайнерської концепції на балконі площею від семи квадратних метрів обмежене тільки вашою фантазією та фінансовими можливостями. Але обов’язково перевірте, чи витримає приміщення в старій будівлі навантаження від меблів, побутової техніки (наприклад, холодильника) чи спортивних тренажерів.
Надихайтеся, фантазуйте та перетворіть за допомогою дизайну відкритий балкон чи закритий на зручну додаткову кімнату. Вона в квартирі точно не завадить.