Дизайн коридору: особливості

Дизайн коридору: особливості

Передпокій та коридор — перше, чим зустрічає оселя, коли ми повертаємося додому, та перше, що дає гостям уявлення про характер житла і навіть особистість господаря. Зазвичай у квартирах це приміщення не може похизуватися великою кількістю квадратних метрів, отож до питання його оформлення варто підійти серйозно та ретельно. В залежності від форми та розмірів, концепція оздоблення коридору буде мати свої особливості — які секрети правильного розподілу простору, читайте в статті.

IN_Linowall_Veneto_14872601_14010302_001.jpg

Дизайни коридорів: на що варто звернути увагу

Як і при облаштуванні будь-якої іншої кімнати, оформлення передпокою та коридору обмежене лише вашою фантазією та бюджетом, проте загальні дизайнерські рекомендації все ж є.
Особливу увагу варто приділити покриттю для підлоги. Оскільки коридор — приміщення з високою прохідністю, яке складніше підтримувати в чистоті, зупиніться на легких в догляді варіантах, здатних витримувати великі навантаження. Ламінат, паркет, лінолеум, керамічна плитка — такі покриття чудово підійдуть. Колір підлоги можна обрати на декілька тонів темніший за стіни або зупинитися на контрастному забарвленні. Оригінально виглядатиме комбінування матеріалів — наприклад, можна вкласти плитку біля дверей, а сам коридор заслати килимом.
Фарбування чи декоративне штукатурення стін, оздоблення їх панелями, що імітують дерево, цеглу або каміння — дизайн коридорів передбачає чимало варіантів. Єдине виключення — паперові та текстильні шпалери. Дизайнери не радять їх використовувати, адже нестійкість до впливу вологи не дозволить належним чином прибирати приміщення, де постійно накопичується пил та бруд з вулиці.
Проста конструкція — найкращий дизайн для стелі. Ви можете зупинитися на гіпсокартонному чи натяжному варіанті.
Що стосується стилів, для будь-якого приміщення можна підібрати оптимальний. Наприклад, для невеликого підійде:
●    мінімалізм. Характеризується простотою та лаконічністю. Напрям приваблює чіткими лініями, спокійним освітленням та мінімумом декорацій;
●    хай-тек. Поєднання мінімалістичності, ультрасучасної техніки, характерної колірної гами (чорний, білий, червоний) та поверхонь зі скла і металу створює космічну атмосферу;
●    скандинавський. Строгий та водночас по-домашньому затишний — прекрасне рішення для сучасного житла;
●    еко. М’які відтінки, багато зелені, дерев’яні поверхні та тільки необхідні меблі — стиль втілює всі актуальні тенденції;
●    лофт. Урбаністичний шарм необроблених поверхонь, відкритих комунікацій та промислових металічних деталей — вдалий вибір для творчих натур.
Розкішні та дещо помпезні класика, бароко та рококо — історичні стилі, проте і зараз користуються популярністю. Напрями, де задіяні коштовні матеріали та пишні форми, найкраще пасуватимуть просторим кімнатам.
 

IN_35998003_001.jpg

Оформлюємо дизайн довгого коридору

В довгому та вузькому проході, що з’єднує кімнати, зазвичай немає місця навіть для найпотрібніших речей. Але і в цьому випадку на допомогу приходять дизайнерські прийоми, які дозволять створити стильне та функціональне приміщення.
Головне правило при облаштуванні — уникати темної кольорової гами, адже в такому випадку дизайн вузького коридору більше нагадуватиме похмурий тунель. Щоб цього не сталося, зупиніться на світлих відтінках стін — їх можна пофарбувати чи оклеїти вологостійкими шпалерами. В поєднанні з білосніжною стелею така хитрість допоможе візуально розширити межі приміщення, зробивши його значно просторішим. Щоб коридор здавався більшим, ніж є насправді, можна вдатися до простого трюку — повісити на довгій стіні велике дзеркало.
Далі на черзі — сценарії освітлення. Через специфічну форму коридору, одного світильника виявиться замало — доведеться проводити доріжку з точкових елементів чи приховану LED-стрічку вздовж приміщення. Так жоден куточок не сховається в затінку, а площа не «з’їсться». Не варто оминати увагою локальні світильники (бра, споти тощо), а також декоративні елементи підсвічування, що акцентують увагу на окремих предметах. Щоб візуально додати «квадратів» в ширину, можна розмістити довгуватий світильник поперек проходу.
Довгий коридор, дизайн якого облаштовується, потрібно розділити на зони та розміщувати предмети меблювання вздовж. Для створення легкого «повітряного» інтер’єру варто відмовитися від громіздкої шафи — краще замініть її на відкриту систему зберігання. Це ж стосується і комодів. Пустіть в дію стіни максимально — відкриті вішалки, полички та консолі, гачки для одягу чудово впишуться в обмежену площу. Мініатюрний пуф впорається із задачею зручного місця для сидіння, коли потрібно взутися. Проте найоптимальніше дизайн довгого і вузького коридору виглядатиме з банкеткою — ми радимо обрати модель з вбудованим місцем для зберігання речей.
Що стосується елементів декору, їх має бути мінімальна кількість — не потрібно обтяжувати простір. Щоб не лишати «голі» стіни, адже у випадку довгого коридору це виглядатиме дещо страхітливо, варто розвісити на них прикраси, що створюватимуть затишну атмосферу — сімейні фотографії чи картини. Чудово впорається з задачею…велосипед. Не дивлячись на громіздкість, його можна почепити на стіні за допомогою спеціальних гачків — вийде стильно та оригінально.
Робити акцент краще тільки на одній стіні — меблі, розставлені вздовж неї, та предмети декору допоможуть змістити «центр тяжіння». Меблі варто підбирати під колір стін — так вони ніби розчинятимуться в просторі.
 

IN_SEE_MERIDIAN_URB_650233021.jpg

Сучасний дизайн коридору для маленької та просторої квартири

Світла палітра та дзеркало на стіні, ергономічні та відкриті системи зберігання, лаконічне декорування — для облаштування невеликого коридору актуальні ті ж прийоми, що і для вузького. Для стелі варто обрати глянцеву плівку — вона відбиватиме світло та завдяки цьому приміщення здаватиметься більш широким. Світильники найкраще розмістити на рівні двох метрів від підлоги. Як підійти до питання меблювання, коли хочеться лишити площу вільною? Вдалим варіантом стануть вбудовані конструкції.
У випадку коридору в просторих апартаментах чи заміському будинку єдина проблема — щоб не лишалося надмірно вільного місця. Тому можна не обмежувати себе кольоровою гамою, об’ємами та кількістю меблів. Тут, наприклад, можна облаштувати гардеробну — це дозволить розвантажити інші кімнати. Інтер’єр коридору допускає громіздку конструкцію стелі з рельєфами, а із декору доречно виглядатимуть рослини в великих горщиках, розставлених на підлозі вздовж проходу.
 

IN_LVT_LR-Floor-STARFLOORCLICKSOLID55-36020001_35992020_002.jpg

Створити неповторне за стилем та зручне приміщення можливо навіть у невеликих апартаментах. Надихайтеся ідеями, втілюйте їх в життя та насолоджуйтеся кожен раз, проходячи коридором.