Дизайн маленької вітальні: ТОП-10 для натхнення

Дизайн маленької вітальні: ТОП-10 для натхнення

Дизайн маленької вітальні: ТОП-10 для натхнення

Вітальня — не тільки кімната для відпочинку перед телевізором, а і справжнє «обличчя» житла. Інтер’єр саме цього приміщення дає гостям уявлення про смак, вподобання, ба навіть образ життя власників. І навіть якщо в вашій квартирі маленька вітальня, дизайн допоможе якнайкраще обіграти скромні квадратні метри та оформити стильну та сучасну «візитівку» оселі. Як? Ділимося інтер’єрними порадами та лайфхаками.

Місія здійсненна: перетворюємо тісноту хрущовки на справжню «безмежність»

Раніше типовий дизайн вітальні в хрущовці не міг похвалитися застосуванням оригінальних ідей. Зазвичай тут розміщували диван, журнальний столик, телевізор та сервант. Проте зараз у вашому розпорядженні — розмаїття стилів та дизайнерських прийомів, де гармонійно поєднується навіть непоєднуване. Створити ультрастильне вдале оздоблення можна для кімнати будь-якого розміру. Ось як перетворити скромну за площею вітальню на затишне місце для усамітнення, відпочинку в колі сім’ї чи друзів.

Його Величність Білий

Алебастровий, молочний, слонова кістка та ще більше десяти відтінків білого — надзвичайно просте та ефективне рішення у візуальному розширенні «квадратів». Пофарбовані в колір, що чудово відбиває сонячне проміння, стіни відразу ніби розсуваються та створюють ілюзію великого, світлого, насиченого повітрям простору.
Разом із білими стінами та стелею, можна поставити в кімнаті і білі меблі. Звичайно, така ідея викликає змішані відчуття, адже комусь подобається нейтральність цього кольору, а для інших він здається чи не стерильно-лікарняним. Проте білий диван, стільці, полички допоможуть максимально збільшити площу — до того ж це чудове рішення для скандинавського стилю. Оживлять такий інтер’єр картини, постери в чорно-білому кольорі, яскравий плед та подушки, вазони з живими квітами.
До речі, впораються з задачею й інші світлі кольори. Обирайте оздоблення в сірих тонах, бежевих, блакитних, світло-зелених — вони надзвичайно пасуватимуть до стилів лофт, прованс, мінімалізм. А от облаштування в класичному стилі, що тяжіє до об’єму та дещо помпезних форм, навпаки, зменшуватиме приміщення.

Меблі — витончені та «розумні»

В малогабаритній хрущовці дизайн вітальні, як і в заміському будинку, неможливо уявити без дивану, адже саме тут можна чудово відпочити як за переглядом улюбленого серіалу наодинці, так і за веселими дружніми посиденьками. При обмеженій площі варто купувати негроміздкі меблі, а якщо вони ще й функціональні, наприклад, в дивані передбачена компактна система зберігання, — взагалі ідеально. Телевізор краще повісити на стіні навпроти дивану. Замість масивної шафи, що в невеликій кімнаті лише нависатиме та пригнічуватиме, оберіть відкритий варіант — високий стелаж з дерева чи металу.
 

Змінюємо традиції

 

На заміну must-have кожної вітальні — дивану — є кілька свіжих ідей. Найперше, що спадає на думку, — кілька крісел чи м’яких модулів, компактних та зручних в пересуванні. Оригінально виглядатимуть меблі, підібрані в різних кольорах, але гармонійно поєднуваних між собою.
Альтернативою дивану може стати витончена кушетка або софа в «тандемі» з кріслами чи пуфами. До того ж кушетку зручно використати як спальне місце для гостей, а щоб вона не виглядала як ліжко, її варто прикрасити яскравими декоративними подушками.
Зрештою, чому б не облаштувати затишне місце на підлозі, використавши в якості покриття ковролін чи м’який килим? Такий дозволить не лише залишити простір вільним від зайвих меблів i додасть невимушеності стилістиці.

Озирніться навколо

Дизайн невеликої вітальні передбачає максимальне задіяння квадратних метрів — а таких багацько. Щоправда, по кутках, на стінах коло вікон та дверей, але і цією площею можна скористатися — так навіть цікавіше з дизайнерської точки зору. Почепіть полички, що можуть тягнутися з однієї стіни до іншої та займати кілька рівнів. На них доречно розмістити книжки, рослини в горщиках, сімейні фотографії в рамках, красиво розписані тарілки, статуетки — при монохромному оформленні у світлих тонах це одразу вдихне життя в кімнату. Велосипеду ніде «голову прихилити»? Вже є! Підвісьте його на стіну — це практичне та надзвичайно стильне рішення.
Вам пощастило, якщо при скромній площі квартири стеля — все ж висока. У цьому випадку можна зекономити простір та поставити вузький, але високий стелаж, що вмістить всю домашню бібліотеку, а до того ще й виглядатиме ефектно. Проте в цьому випадку не забудьте придбати драбину — найкраще, з дерева — щоб діставати до верхніх поличок.

Задійте підвіконня та батарею

Підвіконня можна використати в якості…журнального столика. Покладіть періодику, кілька книжок, а коло вікна розташуйте крісло — місце для усамітнення готове. Якщо міцність та ширина підвіконня дозволяє, киньте сюди пледи й подушки, та вмощуйтеся для затишного читання.
В теплу частину року, коли опалення не ввімкнене, можна креативно обіграти батарею. Наприклад, встановлена на неї дерев’яна поличка дозволить розмістити тут книжки, вазони чи предмети декору.
 

«Два-в-одному»: дизайн вітальні, що об’єднана з кухнею чи з балконом

До ремонту квартири з переплануванням «вітальня плюс кухня» вдаються нерідко, адже це допомагає:
1.    Реально збільшити площу.
2.    Отримати надзвичайно світле приміщення одразу з двома вікнами.
3.    Організувати повноцінну столову зону.
Дизайн кухні-вітальні в сучасному стилі в цьому випадку створити дуже легко. Найпростіший спосіб відокремити зону приготування їжі — встановити барну стійку. Гарно виглядатиме і перехід з аркою, виготовленою з гіпсокартону.
При суміщенні з лоджією перед знесенням стіни варто гарно утеплити балкон. Фантастичний вигляд має панорамне скління — коло вікон можна поставити столик, софу чи крісла, а також повісити штори, що закриватимуть вікна в разі необхідності.
 

Компактна та функціональна: дизайн вітальні в студії та smart-квартирі

Через урбанізацію кількість житла невпинно зростає, а його площа зменшується. Проте і на невеликій території сучасний житель міста прагне до концепції micro-living — уособлення всього, що є у багатій на «квадрати» квартирі чи будинку. Декораторські прийоми допоможуть створити в смарт-квартирі чи студії вітальню, навіть якщо вона не передбачена за проєктом.

Правильне освітлення

Оселя, що складається з однієї кімнати, — «багатозадачне» приміщення, адже тут треба грамотно поєднати зони для різних активностей. Зверніться до світильників. Найкраще не захаращувати простір торшерами, а обрати лаконічну люстру на стелі разом з точковими світильниками по периметру та бра на стінах. Це допоможе створити комбінування більш яскравого та м’якого освітлення і ненав’язливо зонувати приміщення.

«Розбиваємо» територію


Тонкі розсувні двері — прекрасний прийом для економії місця. З їх допомогою можна створити приватність для спальної зони, а вітальня та робочий куточок немов будуть відокремленими.
Від’єднати зону вітальні в квартирі, де всі приміщення, крім санвузла, зібрані в одному просторі, допоможуть функціональні перегородки. Так, для цього можна обрати стелаж — він стане в нагоді як для поділу кімнати, так і для зберігання речей.

Старий, але дієвий трюк


Дзеркало — вже дизайнерська класика. Цей прийом застосовують у всіх тісних приміщеннях, в тому числі і маленькій вітальні, дизайн якої треба збільшити. Розташоване на стіні, воно створить ілюзію кімнати просторішої, ніж вона є насправді. Дзеркало також з успіхом замінить картина в перспективі.
Якщо облаштовуєте квартиру в стилі прованс — французького кантрі, де розкіш маєтку поєднується з чарівною сільською простотою, — дзеркало у витонченій рамі стане «родзинкою» житла. До цілісної композиції чудово пасуватимуть шпалери з квітковим орнаментом, легкий тюль та меблі на витончених ніжках. Дизайнери радять ще одну хитрість: прикріпіть карниз до стелі, а штори у вітальню опустіть до самої підлоги. Це візуально додасть сантиметрів у висоту.

Що сховати в ніші?

Будь-який вільний простір в кімнаті варто задіяти. Наприклад, затишний куточок між шафою та вікном підійде для організації комфортного робочого місця. Поставте компактний стіл, ергономічний стілець та не забудьте про додаткові полички на стіні. Таке дещо приховане розміщення домашнього «офісу» даватиме більше простору для зони вітальні.
У ваших руках — невелике, але тим цікавіше поле для експериментів. Використовуйте ідеї, підлаштовуйте їх під себе та створіть такий дизайн вітальні у квартирі, що стане куточком для затишного відпочинку та сімейних веселощів.