
Домашній офіс: створюємо простір для ефективної дистанційної роботи
Події 2020 року яскраво продемонстрували, що робоче місце вдома — вже не привілеї, а нова реальність. Облаштувати home office можна і в зовсім маленькій оселі — ми дізнались у дизайнерів, як зробити навіть обмежену робочу територію стильною та зручною.
Кольорова гама: досягаємо високих результатів
Атмосфера домашнього кабінету має налаштовувати на робочий лад, тому при оформленні краще звернутися до стриманих відтінків. Оптимальний вибір — бежевий, світло-коричневий, світло-сірий та інші спокійні пастельні тони.
Проте можна і поекспериментувати. Психологи стверджують, що зелений колір — максимально природній — створює ауру спокою та благополуччя, тому чи не найкраще підходить для робочого місця. Чудово виглядатиме і синій — він підвищує ефективність, стимулює процеси мислення та м’яко заспокоює нервову систему, а до того ж створює строгу ділову атмосферу. Якщо ваша робота пов’язана з творчістю, варто облаштувати куточок в жовтому відтінку — він бадьорить, підвищує креативність, стимулює нервову систему.
Освітлення, декор та меблі для домашнього офісу: зручніше не буває
При організації робочої зони є кілька загальних правил: вона має бути непрохідною, не заважати іншим членам сім’ї та давати можливість вам зосередитися. В малогабаритній квартирі, перш за все, зверніть увагу на кутки — там криється чимало можливостей. Сюди можна прилаштувати компактний комп’ютерний стіл та поставити стілець, почепити полички на стіни — цих меблів має вистачити для створення комфортного та затишного міні-офіса. Коли місця зовсім небагато, допоможе проста дизайнерська хитрість. Пофарбуйте стільницю та полиці в той же відтінок, що і стіни — «розчинившись», вони допоможуть візуально збільшити простір.
Надзвичайно вдале рішення — модульний варіант столу. Ергономічний трансформер швидко скласти, звільнивши площу, та встановити знову, а також відрегулювати по висоті. Словом, функціональні меблі мають одні переваги.
Для виконання завдань вам потрібен лише ноутбук? В пригоді стане туалетний столик. Вранці та ввечері його можна використовувати для нанесення косметичних засобів, а вдень — для професійної діяльності. Робочою зоною може слугувати й широке підвіконня — до того ж від вікна гарантовано вдосталь природного освітлення, тож вмикати лампу доведеться лише в темний час доби. У квартирі-студії теж можна знайти затишний куточок для праці, не займаючи багато місця — достатньо розміститися з ноутбуком за барною стійкою. Якщо близьке розташування кухонної зони буде вас відволікати, можна сісти далі, а для відокремлення території використовувати тонкі ширми чи перегородки, або поставити книжкову шафу.
Ще одне практичне рішення при нестачі квадратних метрів — стіл, вбудований в меблі, наприклад, шафу. В цьому випадку, робоче місце вдома можна влаштувати навіть в спальні, але зважте, що ліжко не має потрапляти в поле зору — адже замість квартального звіту захочеться прилягти та відпочити.
Якщо всі члени сім’ї працюють та навчаються з дому, можна встановити довгу лавку вздовж однієї зі стін, та розставити вдосталь робочих крісел. Головне — щоб вистачало розеток. Ще один варіант для подружньої пари — використовувати один стіл, розмістившись один навпроти одного.
Освітленню теж варто приділити неабияку увагу. Ви можете встановити настільну лампу, користуватися верхнім направленим світлом, прикріпити світлодіодну стрічку — важливо, щоб робоча територія не була затемненою.
Домашній офісний простір має надихати та підіймати настрій, тому доречним буде декорування. Рослини в горщиках, витончена канцелярія, фото, картини, мотивуючі постери на стінах — словом, все, що зробить куточок затишним для вас.
Якщо ж плануєте виділити під кабінет окрему кімнату, замість мінімалістичної системи зберігання — полиць — варто встановити шафи та високі стелажі. Чудово доповнить інтер’єр кушетка чи софа, на якій можна кілька хвилин перепочити. Якщо вам потрібно усамітнення, а виділити кімнату немає можливості, перетворіть на кабінет балкон. Щоправда, доведеться його попередньо засклити та утеплити, встановити розетки, жалюзі чи штори на вікна, а в холодну пору року використовувати обігрівачі, але окрема робоча зона того варта.
Скориставшись нашими порадами, ви зможете облаштувати комфортне робоче місце практично в будь-якій точці оселі. Та пам’ятайте: неважливо, скільки простору ви можете виділити для міні-офісу. Головне, щоб він був гарно організованим та естетично привабливим — так ви створите продуктивний куточок, куди хочеться повертатися. До того ж не забудьте приділити особливу увагу якісному та зручному кріслу чи стільцю — це вбереже вас від болю в спині.