Класичний стиль інтер’єру. Чому він ніколи не втратить актуальність?

Класичний стиль інтер’єру. Чому він ніколи не втратить актуальність?

Не дивлячись на те, що людству доступний космічний туризм, в інтер’єрі ми все ще тяжіємо до класики. В перекладі з латинської, classicus означає «зразковий», що цілком виправдовує особливості стилю. Помпезний та водночас стриманий, з точними пропорціями та нотками античності, це — один із найкрасивіших напрямків в оформленні житла. Ми поділимося порадами дизайнерів, як втілити дизайн квартири в сучасному стилі.

Класичний стиль в інтер’єрі: аристократизм в чистому вигляді

Якщо ви прагнете створити вдома атмосферу царських покоїв, обирайте класицизм. Для натхнення варто звернутися до культурної спадщини епохи Відродження чи навіть зазирнути ще глибше — в епоху Стародавньої Греції та Риму. Разом з тим пам’ятайте, що надмірне використання декору зараз доречне лише в справжніх палацах та вважається несмаком, тому сучасний класичний стиль інтер’єру — більш практична інтерпретація традиційного.
Симетричність відіграє надзвичайно важливу роль в такому інтер’єрі. На практиці це означає, що приміщення умовно потрібно поділити на кілька частин, що мають дзеркально відображати одна одну. Також класика є чи не синонімом строгості — композиційної, лінійної та кольорової. При оздобленні надайте перевагу м’яким природним тонам (кремовому, персиковому, бузковому, жасминовому, бірюзовому, пісочному, кави з вершками). Така палітра вигідно відтінятиме дорогоцінні метали та деревину, а також меблі.
Також зважте, що класичний стиль не терпить сучасних елементів, тому розетки та комунікації мають бути максимально прихованими. Забудьте про пластикові деталі та синтетичні тканини, та пам’ятайте, що розкішний та елегантний, цей напрям найкраще розкривається там, де є вдосталь простору — у великих апартаментах чи заміському будинку. Скромна за розмірами квартира в хрущовці виглядатиме не так виграшно — тут краще звернутися до мінімалізму чи скандинавського напрямку.
 

Дизайн вітальні в класичному стилі

«Серцем» класичної вітальні стане великий камін з чавуну чи мармуру. Біля нього розставте меблі, обтягнуті шкірою чи оксамитом та прикрашені різьбленими елементами з металів. Крісла, стільці та диван можна обрати масивні чи, навпаки, елегантні.
Декор, що немов дихає старовиною, стане окрасою інтер’єру. Надзвичайно вишукані дрібнички вітальні — кришталеві вази, фарфорові статуетки, картини в позолочених рамах, підсвічники, світильники з витонченим різьбленням, старовинний годинник. Люстра — багатоярусна кришталева. Цікаво виглядатиме і варіант, що імітує підсвічник. Для текстильного оформлення обирайте ексклюзивне полотно.
Вітальня в класичному стилі вимагає натуральних матеріалів для оздоблення: дорогоцінних сортів дерева (дуб, вишня), каміння, металу. Білосніжна стеля з гіпсовою ліпниною виглядатиме немов витвір мистецтва. Мозаїчний паркет надасть особливого шику кімнаті. Мармур на підлозі теж виглядатиме приголомшливо. Розписані стіни відрізнятимуться святковим виглядом та привертатимуть увагу гостей. Стіни також можна оздобити тканиною чи шпалерами.

Інтер’єр спальні в класичному стилі

Класична спальня нагадує кімнату в палаці. При облаштуванні варто забути про сучасні деталі, а зосередитися на характерній особливості стилю — правилі золотого перетину, а також гармонійному поєднанню розкоші та стриманості.
Не дивлячись на те, що білий колір є базовим для оздоблення класичного інтер’єру, в спальні його можна побачити лише в деталях: ліпнині, плінтусах, стелі. Надайте перевагу пастельним тонам та блискучим поверхням. Надто виразні контрасти будуть виглядати невдало — краще зупиніться на одному основному кольорі та м’яко поєднайте його з декількома відтінками. Спальня в золотих тонах, що виблискують в фурнітурі меблів, рамах картин, вензелях на шпалерах, візерунку на текстилі — просто розкішна. Чудово виглядатиме кімната з основним бежевим в «тандемі» з вкрапленням тону — від рожевого до темно-коричневого. До основного відтінку благородного дерева ідеально пасуватимуть бежеві, золоті, кремові деталі. Особливу увагу варто приділити поєднанню частин в єдиний ансамбль: навіть дрібнички на кшталт статуеток найкраще будуть виглядати в золоченому обрамленні.
Головний атрибут — класичне ліжко зі світлим балдахіном, що кріпиться до спеціального карнизу — можна замінити на спальне місце з масивним різьбленим узголів’ям. Над ним можна оформити нішу арочної форми. До ліжка варто підібрати тумбочки, туалетний столик, комод, пуфи — дизайнери радять купувати такі меблі єдиним гарнітуром. Класичний дизайн спальні вимагає відмовитися від шафи-купе — замініть її на звичайну з дверцятами, що відкриваються.
Щільні портьєри з ламбрекенами, бахромою чи пишним драпіруванням та фіранки на все вікно будуть чудовим рішенням для його оздоблення. В центральну люстру вставте лампи, що випромінюють м’яке тепле світло.
Безпрограшний варіант для підлоги — паркет чи паркетна дошка. Їх з успіхом також замінить ламінат з малюнком, що імітує дерево. Надзвичайно вишукано в інтер’єрі спальні виглядатимуть персидські килими зі стриманим орнаментом. Для стелі можна обрати дворівневу конструкцію з натяжним полотном, прикрашену по краям декоративною ліпниною чи золотим розписом. Для стін — венеціанську штукатурку, коштовний текстиль, шовкові шпалери. Стіни можна прикрасити гравюрами в дорогих рамках чи картинами улюблених художників.
 

IN_Poem_Burns_504462100.jpg.jpg

Оформлення кухні в класичному стилі

Вишуканість в поєднанні з комфортом — особливість кухонного класицизму. Коштовні матеріали, правильна геометрія, симетричне розташування побутової техніки та меблів створюють неповторну атмосферу в кімнаті.
Дизайн кухні в класичному стилі — це паркет, плитка чи ламінат на підлозі. Над обідньою зоною повісьте розкішну люстру, а над робочою, яка може бути встановлена кутовою чи лінійною — лаконічні точкові світильники прихованого типу. Системи зберігання, навпаки, треба обирати з дверцятами, що відкриваються, а їх витончена металева фурнітура слугуватиме разом з тим і прикрасою. На вікно варто повісити австрійські штори, що гармонійно поєднують пишні французькі складки та механізм підйому римських. Декорувати двері можна вітражними чи скляними вставками.
Меблевий гарнітур обирайте зі шляхетних порід дерева: дуба, ясена, горіха. Обідній стіл, за яким збиратиметься родина, може бути будь-якої форми, а от стільці — з високими спинками, м’якими сидіннями та витонченими ніжками.

Класичний дизайн інтер’єру передпокою

Серед приглушених відтінків, що не привертають до себе уваги, у випадку передпокою краще зупинитися на білому чи сірому. Ці кольори створять ілюзію безкінечного простору, але щоб позбутися їх надмірної «серйозності», розбавте інтер’єр м’ятними, салатовими, бузковими чи інші пастельними тонами.
У великому холі заміського будинку приголомшливо виглядатимуть колони. Підлогу варто вкласти паркетом, мармуром чи плиткою, що його імітує. Оптимальне рішення для стін — текстильні шпалери. Також можна зупинитися на декоративній штукатурці чи однотонному фарбуванні. Для стелі оберіть світле натяжне полотно.
Вишукано виглядатимуть дерев’яні меблі (гардеробна, лавка, комод) на фігурних ніжках, прикрашені різьбою, ліпниною, позолотою. Для оздоблення повісьте велике дзеркало в витонченій різній рамі, прикрасьте хол картинами.