Комерційний лінолеум

Комерційний лінолеум

Що таке комерційний лінолеум?

Комерційний лінолеум – це ПВХ-покриття для підлоги, призначене для використання у громадських і промислових приміщеннях. Воно відповідає 31/43 типу навантаження на підлогу відповідно до міжнародного стандарту BS EN ISO 10874.

Система BS EN ISO 10874 враховує інтенсивність використання різних приміщень і маркується цифрами від 31 до 34 та від 41 до 43. Вони вказують, які максимальні навантаження можуть витримати покриття. Що більше людей використовує приміщення, то вищою повинна бути цифра маркування.

Комерційний лінолеум може бути гомогенним, з однорідною структурою, або гетерогенним, тобто, багатошаровим. Кожен вид лінолеуму має свої переваги:

Гомогенне ПВХ-покриття:

 • Можливість багаторазового відновлення поверхні.
 • Потребує спеціального періодичного догляду, наприклад шліфування.
 • Можна поєднувати покриття різних дизайнів і кольорів.

Гетерогенне ПВХ-покриття:

 • Тривале збереження первісного зовнішнього вигляду.
 • Легкий догляд: нейтральні миючі засоби.
 • Дизайн, що відтворює текстуру та вигляд каміння, деревини, кераміки.

Головні характеристики

Громадські та промислові приміщення – це зони з високою прохідністю, тобто такі, які відвідує багато людей. Тому найважливіша вимога до комерційного лінолеуму – це його міцність і зносостійкість. Ці властивості залежать від наступних параметрів:

 • Тип основи гетерогенного лінолеуму.  Лінолеум на каландровій основі має найбільшу щільність і жорсткість, тому він не схильний до деформацій.
 • Товщина робочого шару в гетерогенних продуктах. Більша товщина – триваліший строк експлуатації.
 • Загальна товщина для гомогенних покриттів.  Занадто тонкий продукт швидше зноситься в процесі експлуатації і догляду (полірування).

Захист від статичної електрики

Комерційний лінолеум може забезпечити захист від електростатичних розрядів у приміщеннях, де знаходиться електронне обладнання: операційних, серверних, лабораторіях з високоточним устаткуванням, приміщеннях для зберігання вибухових речовин і т.д. 

Європейські та міжнародні норми визначають 3 типи покриттів із захистом від статичної електрики і вимоги до них:

 •  розсіювальні покриття мають показник питомого опору 10⁶-10⁹Ом;
 • струмопровідні покриття мають показник питомого опору <10⁶Ом;
 • антистатичні покриття - покриття, статичний електричний заряд яких не перевищує 2кВ. Весь лінолеум Tarkett належить до цієї категорії.

Вимоги до антистатичних властивостей покриття в кожному конкретному випадку визначає виробник обладнання або спеціальний консультант.

Звукоізоляція

Серед асортименту комерційного лінолеуму Таркетт є продукти, які забезпечують ефективне шумопоглинання. Вони чудово підходять для використання у приміщеннях, де потрібно підтримувати тишу за умови великої кількості людей, наприклад, в дитячих садках, школах, бібліотеках.  Головна характеристика такого лінолеуму – це індекс зниження ударного шуму (вимірюється в дБ). Це величина, яка вказує, наскільки покриття знижує рівень ударного шуму в зоні застосування.

Опір до ковзання

У приміщеннях з підвищеною вологістю, наприклад, у душових і ванних кімнатах, завжди є ризик послизнутися. Тому дуже важливо використовувати таке покриття для підлоги, яке дозволить цього уникнути. Протиковзкі властивості покриття тестуються за стандартом DIN 51130 і маркуються літерою R з числовим значенням. Якщо звичайний лінолеум найчастіше має опір до ковзання R9, то спеціалізовані покриття з протиковзкою поверхнею – R10 або R11, це покриття, на яких неможливо послизнутися.

Спортивний лінолеум

Tarkett пропонує спеціалізовані ПВХ-покриття для спортивних і тренажерних залів, фітнес-центрів, танцювальних клубів. Під час вибору спортивного лінолеуму необхідно врахувати такі характеристики:

- Амортизація. Амортизаційні характеристики покращують комфорт спортсменів на тренуваннях, зменшуючи ризик травмування під час стрибків і бігу. 

- Вертикальна деформація. Оптимальні показники допомагають атлетам демонструвати кращі результати.

- Слизькість. Спортивне покриття не має перешкоджати руху спортсменів і не повинно бути занадто слизьким.

- Відскік м'яча. Покриття має поглинати удар, і водночас забезпечувати рівень відскоку м'яча, як від бетонної плити.