Лінолеум
Історія та цікаві факти
Можливо вас здивує, але своїм коріння цей продукт сягає на чотири століття у давнину. Вперше лінолеум, а точніше, промаслені полотна, були виготовлені ще в 1672 році. Британський винахідник та промисловець Фредерік Уолтон вгледів у цьому «золоту жилу» і в 1863 році отримав патент на виробництво нового покриття для підлоги, яке назвав «лінолеум». Таку назву легко пояснити: головною сировиною у виробництві натурального лінолеуму було лляне масло – «linum oleum» латиною. Таким чином, лінолеум – це покриття, що складається переважно з натуральної сировини: лляної олії, деревної смоли, деревної муки і/або коркового борошна, вапнякового порошку, кольорових і білих пігментів, джутової тканини.
У 50-х роках XX століття виробники зіткнулися з дефіцитом натуральної сировини і замінили природні матеріали полівінілхлоридом (ПВХ). Таким чином, старовинний лінолеум – це повністю натуральне покриття, а сучасні ПВХ-покриття можуть містити як натуральні, так і не натуральні компоненти. Однак, в нашій країні, а також країнах СНД саме ПВХ-покриття називають лінолеумом.
Що таке лінолеум?
Лінолеум – це гнучке покриття, вироблене з полівінілхлориду (ПВХ), до складу якого також входять натуральні і ненатуральні компоненти. Розрізняють два основних види цього покриття за типом навантаженням і сферою застосування:
- побутовий – для приватних будинків і квартир;
- комерційний – для громадських і виробничих приміщень.
Побутовий лінолеум – це одне з найпопулярніших серед покупців покриття. Сучасний побутовий лінолеум не деформується і не змінює свої розміри протягом усього строку служби. Розмаїття розмірів дає змогу обрати оптимальний метраж для оселі, а багатство кольорів і дизайнів задовольнить навіть найвибагливіші смаки та фантазії. Сучасні технології виробництва дозволяють максимально точно передати красу природних матеріалів: дерева, каменю, тканини. Компанія Tarkett розробила інноваційну технологію створення природного тиснення, яка отримала назву «Жива структура». Враховуючи, що споживачі, в першу чергу, цінують в покриттях привабливий зовнішній вигляд, який не тьмяніє і не стирається з часом, лінолеум Tarkett додатково обробляється захисним лаком. Він не тільки зберігає яскраві кольори та візерунки покриття, але і значно полегшує догляд за ним.
Комерційний лінолеум – це ПВХ-покриття, яке призначене спеціально для використання в громадських приміщеннях і невеликих виробничих зонах. Воно відрізняється особливою міцністю та зносостійкістю.
Комерційний лінолеум класифікується за типами навантаження відповідно до міжнародного стандарту BS EN ISO 10874 і позначається цифрами 31, 32, 33, 34, 41, 42, 43. Чим вища прохідність приміщення (людський потік), тим вище значення повинно мати покриття.
Побутовий лінолеум
Сучасний побутовий лінолеум не деформується і не змінює свої розміри протягом усього строку експлуатації. Розмаїття розмірів дає змогу обрати оптимальний метраж для оселі, а багатство кольорів і дизайнів задовольнить навіть найвибагливіші смаки та фантазії. Сучасні технології виробництва дозволяють максимально точно передати красу природних матеріалів: дерева, каменю, тканини. Компанія Tarkett розробила інноваційну технологію створення природного тиснення, яка отримала назву «Жива структура». Враховуючи, що споживачі, в першу чергу, цінують в покриттях привабливий зовнішній вигляд, який не тьмяніє і не стирається з часом, лінолеум Tarkett додатково обробляється захисним лаком. Він не тільки зберігає яскраві кольори, але і значно полегшує догляд за лінолеумом.
Комерційний гомогенний лінолеум
Гомогенний лінолеум можна неодноразово відновлювати в процесі експлуатації завдяки його однорідній структурі. Гомогенні ПВХ-покриття Tarkett відповідають міжнародним стандартам та рекомендовані для використання в громадських будівлях, зокрема в медичних і навчальних закладах. Широкий вибір кольорів і дизайнів відкриває необмежені можливості для створення неповторного інтер’єру, а також дозволяє підкреслити індивідуальність приміщення.
Комерційний гетерогенний лінолеум
Комерційні гетерогенні покриття Tarkett призначені для укладання в приміщеннях з високим ступенем прохідності, тобто там, де є великий потік людей. Зміцнений захисний ПВХ-шар і компактна основа забезпечують високу зносостійкість лінолеуму і тривале збереження його первісного зовнішнього вигляду.