Лінолеум

Лінолеум

Історія та цікаві факти

Можливо вас здивує, але своїм коріння цей продукт сягає на чотири століття у давнину. Вперше лінолеум, а точніше, промаслені полотна, були виготовлені ще в 1672 році.  Британський винахідник та промисловець Фредерік Уолтон вгледів у цьому «золоту жилу» і в 1863 році отримав патент на виробництво нового покриття для підлоги, яке назвав «лінолеум». Таку назву легко пояснити: головною сировиною у виробництві натурального лінолеуму було лляне масло – «linum oleum» латиною.  Таким чином, лінолеум – це покриття, що складається переважно з натуральної сировини: лляної олії, деревної смоли, деревної муки і/або коркового борошна, вапнякового порошку, кольорових і білих пігментів, джутової тканини.

У 50-х роках XX століття виробники зіткнулися з дефіцитом натуральної сировини і замінили природні матеріали полівінілхлоридом (ПВХ).  Таким чином, старовинний лінолеум – це повністю натуральне покриття, а сучасні ПВХ-покриття можуть містити як натуральні, так і не натуральні компоненти. Однак, в нашій країні, а також країнах СНД саме ПВХ-покриття називають лінолеумом.

Що таке лінолеум?

Лінолеум – це гнучке покриття, вироблене з полівінілхлориду (ПВХ), до складу якого також входять натуральні і ненатуральні компоненти.  Розрізняють два основних види цього покриття за типом навантаженням і сферою застосування:

  • побутовий – для приватних будинків і квартир;
  • комерційний  – для громадських і виробничих приміщень.

Побутовий лінолеум – це одне з найпопулярніших серед покупців покриття. Сучасний побутовий лінолеум не деформується і не змінює свої розміри протягом усього строку служби. Розмаїття розмірів дає змогу обрати оптимальний метраж для оселі, а багатство кольорів і дизайнів задовольнить навіть найвибагливіші смаки та фантазії. Сучасні технології виробництва дозволяють максимально точно передати красу природних матеріалів: дерева, каменю, тканини. Компанія Tarkett розробила інноваційну технологію створення природного тиснення, яка отримала назву «Жива структура». Враховуючи, що споживачі, в першу чергу, цінують в покриттях привабливий зовнішній вигляд, який не тьмяніє і не стирається з часом, лінолеум Tarkett додатково обробляється захисним лаком. Він не тільки зберігає яскраві кольори та візерунки покриття, але і значно полегшує догляд за ним.

Комерційний лінолеум – це ПВХ-покриття, яке призначене спеціально для використання в громадських приміщеннях і невеликих виробничих зонах. Воно відрізняється особливою міцністю та зносостійкістю.

Комерційний лінолеум класифікується за типами навантаження відповідно до міжнародного стандарту BS EN ISO 10874 і позначається цифрами 31, 32, 33, 34, 41, 42, 43. Чим вища прохідність приміщення (людський потік), тим вище значення повинно мати покриття.  

Побутовий лінолеум

Сучасний побутовий лінолеум не деформується і не змінює свої розміри протягом усього строку експлуатації. Розмаїття розмірів дає змогу обрати оптимальний метраж для оселі, а багатство кольорів і дизайнів задовольнить навіть найвибагливіші смаки та фантазії. Сучасні технології виробництва дозволяють максимально точно передати красу природних матеріалів: дерева, каменю, тканини. Компанія Tarkett розробила інноваційну технологію створення природного тиснення, яка отримала назву «Жива структура». Враховуючи, що споживачі, в першу чергу, цінують в покриттях привабливий зовнішній вигляд, який не тьмяніє і не стирається з часом, лінолеум Tarkett додатково обробляється захисним лаком. Він не тільки зберігає яскраві кольори, але і значно полегшує догляд за лінолеумом.

Комерційний гомогенний лінолеум

Гомогенний лінолеум можна неодноразово відновлювати в процесі експлуатації завдяки його однорідній структурі. Гомогенні ПВХ-покриття Tarkett відповідають міжнародним стандартам та  рекомендовані для використання в громадських будівлях, зокрема в медичних і навчальних закладах. Широкий вибір кольорів і дизайнів відкриває необмежені можливості для створення неповторного інтер’єру, а також дозволяє підкреслити індивідуальність приміщення.

Комерційний гетерогенний лінолеум

Комерційні гетерогенні покриття Tarkett призначені для укладання в приміщеннях з високим ступенем прохідності, тобто там, де є великий потік людей.  Зміцнений захисний ПВХ-шар і компактна основа забезпечують високу зносостійкість лінолеуму і тривале збереження його первісного зовнішнього вигляду.

Рекомендовані колекції
Рекомендовані статті
Ламінат
Ламінат

За свою відносно недовгу історію ламінат зазнав численних технологічних і дизайнерських змін, завдяки яким отримав багато переваг: зручність монтажу, невибагливість у догляді, високу зносостійкість.

Паркет
Паркет

Паркетна дошка – сучасний технологічний продукт, який гарантує довговічність, надійність і стабільність покриття в процесі експлуатації. Паркетна дошка на 100% складається з натуральної деревини.

Art Vinyl
Art Vinyl

Нова категорія покриттів для підлоги Art Vinyl має феноменальні технічні властивості та поєднує природну красу паркету, неймовірну функціональність лінолеуму та модульність плитки.

Текстильні покриття
Текстильні покриття

Сучасні килимові покриття мають високу зносостійкість і чудово підходять для використання в офісних, громадських і готельних приміщеннях.