
Мінімалізм в інтер’єрі: секрети затишку без зайвих речей
Ціните вільний простір та лаконічність? Тоді мінімалізм — той стиль, в якому вам варто облаштувати житло. Обмежена кількість речей, строгі лінії, поверхні, що акуратно стикуються, та гармонія нейтральних тонів створюють впорядкований простір, комфортний для повсякденної активності та релаксу. Філософія цього напряму дає можливість відпочити від метушні предметів, людей та подій.

Мінімалізм користується у світі неабиякою популярністю. По-перше, він звільняє власників житла від накопичення речей та витрачання часу на догляд за ними, а по-друге, все необхідне знаходиться під рукою.
На відміну від напрямів, які доречно застосовувати лише в оселі з великою площею, наприклад класики, облаштувати в мінімалізмі можна заміський будинок, двокімнатну квартиру чи smart-апартаменти. Завдяки раціональному використанню площі навіть малогабаритні апартаменти будуть здаватися більше.
Найперше, чим підкупає цей стиль, — чітка, проста геометрія. Облицювальні матеріали, меблі, навіть люстра мають переважно прямокутну чи квадратну форму. Поверхні — однотонні та рівні, а виступи та декоративні елементи відсутні. Ще одна характерна особливість напрямку — багато розсіяного світла та відсутність зайвих стін і дверей. Їх з успіхом можуть замінити тонкі перегородки чи двостороння шафа-купе.
Мінімалізм у квартирі, невеликій за площею, передбачає використання функціональних меблів. Компактні, але продумані конструкції займають небагато місця та допомагають ефективно розподілити територію. Так, можете обрати диван, що розкладається, стіл-трансформер, потайні шафи.
Колірна гама — нейтральна. В якості бази надайте перевагу білосніжному, пісочному, чорному, темно-сірому. Розбавити ахроматичне оздоблення та внести в оселю домашнє тепло допоможуть лаконічні яскраві акценти: жовтий, зелений, червоний, оранжевий. Покладіть декоративні подушки, плед, придбайте стільці з оббивкою в будь-якому з цих кольорів.
Ще одна дизайнерська аксіома для мінімалізму — ніяких карнизів. Замість них використовують жалюзі, рулонні чи римські штори з рівними горизонтальними складками. Чудово вписуються в стиль японські панелі — розсувні вертикальні полотна зі щільної однотонної тканини.
Декор — теж елемент, від якого напрямок майже «відмовився». Доречно виглядатимуть прикраси, що разом з тим виконують прикладну функцію — годинник на стіні, горщик з рослиною, простий за формою підсвічник. На відміну від своїх витоків, зараз мінімалізм відійшов від супераскетичного облаштування. Тому респектабельним, але ненав’язливим декором можуть слугувати такі елементи, як фактурна деревина, тоноване скло, мармур, рельєфна штукатурка, натуральний камінь, хромована сталь.
Дизайн квартири в стилі мінімалізм: облаштовуємо кімнати
Головне правило, яким дизайнери радять керуватися при мінімалістичному оформленні житлових «квадратів», — лишати багато вільного простору. Загалом, стиль чимось перегукується зі скромним та елегантним оздобленням традиційної японської оселі, тож можна запозичити деякі східні штрихи. Разом з тим, для різних приміщень є свої нюанси.
Передпокій
Житло починається з передпокою. Але як можна насолоджуватися затишком, приходячи додому, якщо ледь знайдеться вільний гачок для верхнього одягу чи місце для взуття? Господар будинку чи квартири в стилі мінімалізм точно не стикається з такими неприємностями.
Вузька вбудована шафа з глянцевими розсувними фасадами залишить купу вільного простору, але при цьому дозволить тримати всі необхідні речі в порядку. Для взуття, сумок тощо можна встановити вздовж вільної стіни високі комоди.
Невеликий коридор варто облаштувати в пастельних тонах або під світле дерево, а в більшому приміщенні стильно виглядатимуть чорний, темно-коричневий, темно-сірий відтінки.
Вітальня
«Симбіоз» світлого оздоблення та меблів — безпрограшний варіант для вітальні. Це створить відкриту, немов насичену повітрям атмосферу. Але щоб обстановка не нагадувала офіс, варто обирати натуральні, приємні на дотик матеріали: благородну текстуру паркету, килим з довгим ворсом, лляну чи оксамитову оббивку дивану. Оригінально виглядатимуть у світлому інтер’єрі вставки чорних поверхонь: тонованого скла, мармуру.
Місце для відпочинку — ретельно продумане: телевізор закріплений на стіні, диван низький, крісла та журнальний столик геометричної форми з рівним силуетом.
Спальня
Ліжко, що займає чільне місце в будь-якій спальні, в кімнаті в стилі мінімалізм більше нагадує надувний матрац. Дизайн спального місця дуже простий: невисоке узголів’я, відсутність ніжок. Стіну за ним зазвичай залишають без декору. Максимум, який можна дозволити, — почепити лаконічну картину.
Для невеликої кімнати обирайте вбудовану шафу зі світлим фасадом, а при створенні дизайну будинку мінімалізм, в просторій спальні можна використати темні відтінки.
М’яке тепле освітлення буде створювати атмосферу затишку та налаштовувати на приємний сон.
Кухня
Якщо ви полюбляєте готувати, облаштовуйте кухню в стилі мінімалізм. Акуратна обстановка завдяки цілковитій відсутності зайвих речей та прикрас, а також ідеальна гармонія предметів — зручнішого інтер’єрного рішення годі й шукати.
Просто, але вишукано в оздобленні виглядають такі міцні вологостійкі матеріали, як керамограніт, мармур, загартоване скло, хромована сталь.
Відкритих систем зберігання напрямок не передбачає — всі полички та відділи надійно сховані за фасадами. Побутової техніки теж не видно за однотонними рівними поверхнями.
Ванна кімната
Як і в інших приміщеннях, у ванній кімнаті не має бути нічого зайвого. Строга геометрія поверхонь та підвісна сантехніка прямокутної форми залишають багато вільного місця в центрі кімнати. Можна комбінувати білі глянцеві фактури зі склом, сірим каменем. Підлогу найкраще вкласти плиткою або спеціальним покриттям для вологих кімнат.
Надихайтеся порадами дизайнерів та створюйте світлий, просторий та елегантний простір з ідеальною кількістю речей.