Паркет

Паркет

Історія та цікаві факти

Майже 150-річна історія компанії Tarkett розпочалася з виготовлення паркетної дошки та дерев’яних покриттів для підлоги. З того часу виробництво надійних і якісних покриттів стало нашою щоденною роботою, а потужних дух підприємництва і застосування інноваційних підходів в бізнесі дозволило компанії Tarkett досягти сьогоднішнього вражаючого рівня продажів у 1,3 млн м² покриттів щодня. Сучасний дизайн і висока якість продукції стали основою нашого успіху і дозволили нам завоювати лідерські позиції у виробництві покриттів, зокрема і з натуральної деревини.

Паркетна дошка є сучасним варіантом дерев’яного покриття, добре відомого нам з часів середньовічних замків і палаців, а пізніше – сталінських висоток. Натуральність, екологічність і безпечність дозволяє використовувати його в усіх житлових приміщеннях – у дитячих кімнатах, спальнях і вітальнях.  Неповторний дизайн, створений природою, з багатим розмаїттям природних текстур, кольорів і відтінків, може гарантувати затишну та комфортну атмосферу в оселі.

Tarkett приділяє головну увагу розвитку дизайнів: ми сміливо доповнюємо природну красу паркету стильними атрибутами, які відповідають сучасним напрямкам і тенденціям. Паркетна дошка Tarkett відповідає вимогам європейських і українських стандартів якості, що гарантує  довговічність, надійність і стабільність покриття в процесі експлуатації.  За умови дотримання правильної технології укладання паркет слугуватиме вам довгі роки, це ефективне вкладення у красу, міцність, натуральність, яке виправдовує вкладені кошти.

Паркетна дошка під брендами Tarkett і Sinteros виробляється заводі, який укомплектований новітнім обладнанням.  Виробництво знаходиться у місті Бачка Паланка, Сербія.

Головні характеристики паркетної дошки

Далеко не кожний покупець приходить до крамниці з твердою впевненістю, який саме паркет він хоче собі придбати. Існує безліч нюансів, які допоможуть Вам зробити вибір, наприклад, такі як колір, текстура або ширина дошки. Tarkett пропонує Вам різноманітний вибір дизайнів і порід деревини, і ми впевнені, що Ви знайдете ідеальне покриття для підлоги. Незалежно від того, будуєте Ви новий будинок чи займаєтеся оновленням існуючого інтер’єру, Ви можете бути впевнені в якості та надійності покриттів Tarkett, які додадуть краси, затишку та комфорту Вашому дому.

Чому паркетна дошка краща за будь-який паркет з масиву деревини?

 • Надзвичайно просте і швидке укладання.
 • Відмінний результат – підлога виглядає чудово, між дошками немає щілин.
 • Наш паркет вже покритий суперстійким UV-лаком, що не містить небезпечних речовин і захищає покриття від впливу ультрафіолету.
 • Паркетна дошка може декілька разів проходити процедуру перешліфування і покриття лаком.

Процес сушіння

Одним із важливих процесів у виробництві паркетної дошки є якість процесу сушіння сировини, яка має бути першокласною. Досконалість процесу сушіння дозволяє досягти відмінної стабільності кінцевого продукту в різних умовах відносної вологості приміщення. Завдяки якісному сушінню наш паркет підходить для використання в різних кліматичних зонах: від північних частин країни до більш вологих кліматичних умов півдня.

Конструкція паркетної дошки

Паркет Tarkett виробляється зі 100% деревини і має кілька шарів. Особлива конструкція і спосіб розташування шарів гарантують стійкість і стабільність структури. Ці характеристики дозволяють укладати паркетну дошку в будь-якому приміщенні, навіть у підвальному.

Захист поверхні – зносостійке покриття від Tarkett: глянцевий, напів-матовий або матовий лак Proteco Strong чи олія-віск Proteco Hardwax Oil.

Верхній шар – створений із твердої деревини найрізноманітніших порід. Є дизайни, які пройшли спеціальну обробку, такі як тонування або термообробка.

Середній шар – міцна основа паркетної дошки, волокна якого розташовані поперек волокон верхнього і нижнього шарів, що забезпечує стабільність усієї конструкції.

Нижній шар – цей шар стабілізує конструкцію паркетної дошки і гарантує незмінність  геометричних розмірів.

Селекція деревини

Кожний шматочок деревини є особливим і неповторним. У процесі нашого виробництва деревина сортується і розподіляється за різними категоріями, щоб створити особливу структуру паркетної дошки. На заводах Tarkett ми використовуємо такі класи сортування сировини:

Селект – рівна і «спокійна» структура деревини;

Преміум – близька до попередньої, з невеликими варіаціями;

Натур – стандартне сортування;

Рустік – деревина з «живою» структурою, де можлива присутність гілля;

Робуст – сортування ближче до попереднього, але з меншою кількістю гілля і більшими варіаціями в кольорі.

Більш ніж віковий досвід виробництва, визнання нашої переваги в даній галузі, турбота про споживачів дозволяють нам називати себе експертами у селекції та сортуванні деревини та виключити наявність дефектів у сировині ще на етапі відбору.

Дизайн паркетної дошки

Паркетна дошка поділяється на три групи в залежності від кількості рядів («смуг») у кожній дошці на:

 • трисмугову,
 • двосмугову,
 • односмугову (планка).

При виборі паркету необхідно це враховувати: в невеликих приміщеннях (до 15-20 кв.м) краще виглядають трисмугові дошки, оскільки вони візуально збільшують та розширюють кімнату. Односмугові дизайни, де кожна дошка додатково виділена фаскою, ідеально підійдуть для  великих приміщеннях від 25 кв.м.

Як правило, односмугова дошка коштує в 1,5-2 рази дорожче дво- і трисмугових дизайнів. Це пов'язано з вартістю сировини для верхнього шару.

Поверхню паркетної дошки:

Тонують, тобто зафарбовують в будь-який відтінок кольорової палітри;

Термооброблюють, завдяки чому верхній шар набуває виразнішого кольору. Це також покращує стабільність розмірів.

Використовують процес брашування, який дозволяє підкреслити структуру деревини за допомогою спеціально щітки, яка видаляє невелику кількість м'яких волокон деревини;

Додають 2- або 4-сторонню фаску, щоб виділити кожну дошку;

Використовують технологію цифрового друку - ультрасучасний спосіб фарбування дошки, який дозволяє створювати будь-які переходи кольору навіть в рамках однієї дошки.  Розвиток цієї технології дозволяє наносити на поверхню деревини будь-які зображення і візерунки.

Цифровий друк і можливості дизайну

Використовуючи обладнання, спеціально розроблене для друку на натуральній деревині, компанія Tarkett збагачує природну красу деревини унікальними сучасними дизайнами. Завдяки інноваційній методиці нанесення кольору з можливістю точного відтворення найдрібніших нюансів ми змогли створити широку лінійку екстраординарних дизайнів паркетної дошки.

Технологія цифрового друку стала ще одним важливим етапом у 130-річній історії виробництва високоякісних покриттів для підлоги, над вдосконаленням яких ми постійно і невтомно працюємо. Сьогодні ми задаємо новий тренд в декорі інтер’єрів, де покриття стає частиною Вашого самовираження та пропонує Вам можливість втілити в життя дизайн Вашої мрії. Ще ніколи паркетна дошка від Tarkett не була такою досконалою!

Надійність і захист паркетної дошки

Захист від вологи

Щоб захистити паркет від вологи та води, Tarkett розробив спеціальне гідрофобне просочення Aqua Guard, яке захищає найуразливіші елементи – стики паркетних дошок з короткої сторони.

 • Захищає паркет від більшості розлитих побутових рідин.
 • Захищає від швидкого проникнення вологи у найбільш вразливі ділянки.
 • Забезпечує кращий вигляд паркету на тривалий строк.

Стійкість до подряпин і стирання

Деякі ділянки паркету піддаються більшим навантаженням, ніж інші, що може призвести до стирання у цих місцях. Однак поліпшені характеристики лаку Proteco Strong та олії-воску Proteco Hardwax Oil гарантують свіжий блиск паркету надовго. А це значить, що підлога збереже свій первісний вигляд і буде Вас радувати щодня.

 • Поліпшена стійкість до появи мікроподряпин.
 • Знижує ризик втрати блиску лаку із часом.
 • Зберігає первісний вигляд паркету надовго.

Безпека

Паркет Tarkett проходить обробку спеціальним лаком Bacteria Stop, який запобігає розмноженню бактерій. А це значить безпечне і здорове середовище для всієї Вашої родини, навіть для її найменших членів.

Екологічність і безпека

Екологічність паркету Tarkett гарантується філософією компанії, основним із принципів якої є захист навколишнього середовища. Це стосується як самого продукту, так і безпеки виробництва.  Вся паркетна дошка Tarkett проходить лабораторні випробування за європейськими стандартами і має необхідні сертифікати. Для виробництва паркету ми використовуємо деревину, яку отримуємо лише легальним способом.  Це підтверджує маркування FSC, яке означає, що сировина була отримана в результаті легального і відповідального лісокористування, а також пройшла аудит на відповідність критеріям асоціації FSC.

Завод з виробництва паркету Tarkett знаходиться в місті Бачка Паланка (Сербія). Він має міжнародний сертифікат ISO 14001 (міжнародний стандарт по системам екологічного менеджменту), який засвідчує ефективну роботу компанії з мінімізації впливу на навколишнє середовище усіх виробничих процесів і продуктів.

Рекомендовані колекції