
Ремонт квартири в новобудові. З чого почати та як максимально спростити
Обираючи апартаменти в новобудові, а не на ринку вторинного житла, будьте готові, що отримаєте тільки підлогу, стіни та стелю. І більше нічого. Але на це можна подивитися і з іншого боку. У ваших руках — омріяні ключі від власного помешкання та чистий «лист», де можна намалювати житло мрії. Ми поділимося, з чого почати ремонт у новобудові та як далі просуватися, щоб процес не перетворився на десятий круг пекла, і вам вдалося звити затишне гніздечко.

Особливості та нюанси
Щоб не розчаруватися в кінці ремонтних робіт, перш за все визначтеся, яким має бути житло. Загальна інтер’єрна концепція, кількість та площа приміщень (адже її можна збільшити за допомогою демонтажу), призначення кімнат. Чітко відповівши на ці питання, ви значно зекономите час та нерви.
Також зважте на думку спеціалістів, що в новозведеному будинку протягом перших двох років не варто щось робити. За цей час відбудеться невелика усадка, що матиме негативні візуальні наслідки для фінішної обробки, тож доведеться починати заново. Вони радять спершу зробити бюджетний косметичний ремонт, а вже пізніше — капітальний.
Ще одна проблема новобудов — надмірна вологість. Боротися з цим можна за допомогою осушувачів повітря.

Поетапна послідовність виконання ремонту в новобудові
Правильний покроковий розподіл роботи значно спростить процес ремонту.
Підготовка
З чого почати ремонт у новій квартирі? З планування. Складання дизайн-проєкту квартири — перший та найбільш приємний етап. Адже ви можете втілити в паперовому чи цифровому вигляді всі ідеї щодо житла мрії! Він допоможе визначитися із загальною концепцією, зробити правильне планування, зонування простору та освітлення, оптимально провести комунікації, зручно розставити меблі та побутову техніку, створити гармонію кольорів та матеріалів. До того ж чіткі схеми і креслення допоможуть визначити порядок проведення робіт та скласти уявлення, скільки коштує ремонт квартири в новобудові. Кошторис має містити витрати на необхідні будівельні та оздоблювальні матеріали, транспортні та ремонтні послуги.
Перед розробкою дизайн-проєкту варто оцінити стан приміщень та комунікацій, перевірити функціональність вентиляції, провести остаточні заміри. Опцій зі створення плану квартири — декілька. Можна:
- Звернутися до дизайнера інтер’єрів, що позбавить вас усієї рутинної роботи.
- Самостійно зробити візуалізацію в спеціальній програмі чи намалювати ескіз, надихаючись креативними ідеями та фото з журналів чи інтернету.
- Одноразово проконсультуватися зі спеціалістом та прояснити всі моменти.
Для маленьких апартаментів доцільно звернутися саме до дизайнера. Це коштуватиме не так дорого, а поради професіонала допоможуть створити функціональний простір та даремно не витрачати дорогоцінну площу.
Задоволені проєктом? Якщо він передбачає перепланування з втручанням в огороджувальні та тримальні конструкції, наступний крок — узгодження. Зверніться до місцевого відділу Архітектурно-будівельної контори за дозволом на пересування стін та встановлення перегородок.
Далі — шопінг. Зверніть увагу на деякі нюанси закупівлі:
- Будівельні матеріали потрібно купувати не в повному обсязі, а партіями відповідно до затвердженого планом графіка робіт. Так вони не «окупують» усю територію квартири та не зіпсуються, наприклад, через вологість.
- Декоративні матеріали, де є ризик зіткнутися з проблемою невідповідності відтінків (плитка, шпалери) під час подальшої докупівлі, придбайте всі одразу.
Тепер черга вибору майстрів — зверніться за рекомендаціями до знайомих чи пошукайте на спеціалізованих інтернет-площадках. Для робіт, які плануєте виконувати самотужки, підготуйте інструменти: запасіться перфоратором, пилою, дрилем, пензлями, відрами і т. д.

Послідовність ремонту в новобудові: чорновий етап
Цей тривалий та витратний період ремонту передбачає проведення комунікацій.
Квартири «під ключ» здаються з реалізованим проєктом електропостачання. Але здебільшого електропроводка в помешканні від забудовника передбачає тільки підвід до апартаментів кабелю живлення, а встановлювати лічильник, розетки та вимикачі, розводити кабелі доведеться самотужки. Першочергова задача — визначитися з місцями розташування розеток та встановити їх ще до фінішного облицювання стін. Зважте, що окремі лінії потрібні для холодильника, бойлера, світлопостачання, електричної плити.
Перед тим як розвести труби водопроводу та встановити каналізацію, практичне рішення — тимчасові крани та унітаз. Постійна сантехніка монтується вже після оздоблення стін. Також визначтеся щодо роздільності санвузла та де стоятиме пральна машина — від цього залежить прокладка труб. Їх варто обрати з металопластику: вони довговічні та прості у вкладанні.
Особливу увагу приділіть системі опалення. Якщо забудовник зекономив на радіаторах, ліпше їх замінити.
Після цих робіт можна переходити до демонтажу та встановлення стін і перегородок.

Первинні та оздоблювальні роботи
Оздоблення квартири починається зі стелі, далі переходьте на стіни та підлогу. З чого починати ремонт у новобудові? З найвіддаленішого кута, від якого просувайтеся в напрямку вхідних дверей — це золоте правило.
Стеля — найважчий етап. Її можна зашпаклювати чи обробити гіпсокартоном, а потім нанести побілку, фарбу чи поклеїти шпалери. Для усунення нерівностей стін та тріщин на них також потрібна штукатурка та шпаклівка чи прошивка гіпсокартоном. Чорнова обробка підлоги вимагає ідеального вирівнювання за допомогою бетонної стяжки, що також допоможе замазати щілини.
Чистові роботи — фінальна стадія ремонту. Вони охоплюють:
- Фінішну обробку стін. Пофарбуйте, оберіть плитку, панелі з дерева, вінілові, рідкі чи натуральні шпалери — матеріал облицювання залежить від дизайнерської концепції.
- Монтаж покриття для підлоги. Лінолеум підійде до будь-якої кімнати, вишукана паркетна дошка пасуватиме до кабінету та спальні, ламінат — до вітальні та спальні, плитку вкладіть у ванній кімнаті та кухні. Завершуються роботи монтажем плінтусів.
- Встановлення міжкімнатних дверей. Колір та матеріал конструкції обирається залежно від загального стилю.
Після цього можна обставляти житло меблями та технікою, встановлювати світильники та додати завершальні штрихи декору. І нарешті — заселятися.

Ремонт квартир у новобудовах: скільки коштує
Із покупкою квартири витрата коштів не закінчується. Зважте на те, що вартість ремонту в новобудові може становити до половини вартості самого житла. На це першочергово впливає площа апартаментів — від неї залежить витрата матеріалів. Так, в Києві ремонт однокімнатної квартири в новобудові площею 40 квадратних метрів обійдеться більше ніж у двісті тисяч гривень. До того ж терміновість проведення робіт теж влетить у копієчку.
Звичайно, можна зекономити на якості матеріалів, проте це — не найліпше рішення. Наша порада: цікавтеся у магазинах акціями та знижками, слідкуйте за ними онлайн. Взимку ринкова активність спадає, тож товари дещо дешевші.

На замітку власникам
І наостанок, кілька корисних порад:
- Чітке планування — ваш вірний помічник. Воно допоможе корисно використати кожен сантиметр площі та навіть маленьке житло зробити функціональним та зручним.
- Перший похід у магазин будматеріалів — розвідувальний. Не варто одразу діставати гаманець, щоб ціна ремонту в новобудові не виявилася завищеною. Спершу прицініться та закладіть в кошторис трохи більшу суму — так непередбачувані витрати не стануть проблемою. Зважте і на те, що демонтаж та прибирання будівельного сміття теж збільшать вартість ремонту квартири в новобудові.
- Перевірка функціонування ліфтів. Упевніться, працюють вантажні ліфти цілодобово чи погодинно, щоб не переплачувати вантажникам за ручний підйом.
- Розрахунок своїх сил. Не беріться необдумано за роботи, які не зможете якісно виконати або щось пошкодите — довірте їх професіоналам. Також доцільно замовити послугу оздоблення у тих, хто приймає оплату по факту виконання.
- Взаємна ввічливість. Узгодьте графік ремонтних робіт із сусідами — можливо, в них є маленькі діти, які вдень сплять. До того ж, із сусідами, які також займаються ремонтом, можна взаємовигідно об’єднатися: отримати знижку у разі великого об’єму закупівлі та заощадити на доставленні.
Сподіваємося, ми допомогли визначитися, з чого почати ремонт квартири в новобудові. Не бійтеся експериментувати, цікавтеся свіжими рішеннями та втілюйте дизайн квартири, в яку хочеться повертатися.