Що робити, якщо здувся ламінат?

Що робити, якщо здувся ламінат?

Що робити, якщо здувся ламінат?

Втрата естетичного зовнішнього вигляду, а на додачу ще й надокучливі скрипи — ось до чого призводить здуття покриття для підлоги. Усувати проблему потрібно якнайшвидше, та перед цим необхідно визначитися з тим, що її викликало. Розбираємося з причинами, як їх по можливості уникнути, а також як прибрати наслідки самостійно.

IN_TEE_NORDICA.jpg

Чому здувається ламінат

Від неправильного укладання до пролитої кави чи води — чинників може бути чимало. Розглянемо найпоширеніші.


Порушення правил монтажу


Придбали ламінат та вирішили вкласти його на підлогу, не відкладаючи справи на безвік? Знайте — це погана ідея. Перш за все, необхідно витримати панелі у квартирі від двох до трьох діб — це допоможе їм «акліматизуватися» до температури й вологості та «підлаштуватися» в розмірах відповідно до навколишніх умов.


Другий обов’язковий пункт — ретельно підготовлена основа. Поверхня має бути:


●    чистою — адже часточки бруду призведуть до скрипіння підлоги;
●    рівною — перепад висоти не має перевищувати 1-2 мм;
●    сухою — вологість має бути оптимальною. Так, для залізобетонної підлоги показник складає 4%, цементно-піщаної стяжки — 5%, з дерева — 10-12%.


Приділити увагу треба і підложці. Так, надто м’яка чи товста може стати причиною того, що дошки почнуть пружинити, а замкові з’єднання зламаються. Для підложки з пінополіетилену максимальна товщина складає 2 мм, пробкової — 6 мм, з хвойних порід — 7 мм.


Ще одне правило вкладання — лишати проміжок 10-20 мм між планками та стіною. Це необхідно для того, щоб під час температурних деформацій вони не вперлися в стіну та не здувся ламінат.
Також не потрібно забувати про правильний метод вкладання планок — плаваючий. Це дозволить покриттю вільно розширятися та стискатися залежно від умов.

IN_SE_LA_WoodstockXL_510032028.jpg

Вплив вологи


Нечасте вологе прибирання чи трохи пролитої рідини, яку одразу ж витерли — це ламінат зможе «пережити». Проте продукт навіть найвищої якості не витримає без наслідків експлуатацію в умовах підвищених показників вологості (більш як 60%), після затоплення чи калюжі, що довгий час не помічали.
В якості профілактики радимо періодично змащувати стики восковим олівцем — так вода не потрапить під верхній шар покриття — а самі дошки натирати рідким воском. Під час прибирання не можна використовувати агресивні миючі засоби, що руйнують захисний шар та знижують вологостійкість. Після прибирання необхідно витирати підлогу насухо.

Неякісний продукт


Ще одна причина, чому здувся ламінат — його низька якість. В цьому випадку покриття деформується без явного впливу зовнішніх чинників — наприклад, затоплення — тож його скоро доведеться міняти. Обирайте перевірених виробників — серед надзвичайно великого асортименту Tarkett ви знайдете вдалий варіант за дизайном, ціною та розмірами планок.

Здувся ламінат: що робити

Якщо ви налаштувалися на повну заміну ламінату, почекайте. Гарна новина в тому, що робити це потрібно лише, коли дошки пошкоджені остаточно. Наприклад, вони запліснявіли чи значно деформувалися. У інших випадках покриття можна відремонтувати.


Коли причиною став надто малий проміжок, підлога здимається хвилеподібно. Тоді без демонтажу — щоправда, плінтусів — не обійтися. Зробіть це по всьому контуру, а потім розмітьте планки на відстані 10-20 мм см від стіни та зріжте надлишок покриття, що впирається. Ніж для ламінату, болгарка — згодиться будь-який інструмент. Після цього поверніть плінтус на місце та надавіть на здуті ділянки. Якщо вони не розрівнялися, доведеться їх перекласти.


Що робити, коли здувся ламінат хвилями через дефекти підложки? Вирішення — тільки її заміна, а для цього доведеться демонтувати плінтуси та покриття. Щоб опісля зібрати дошки швидко, радимо помітити їх цифрами. Якщо деформування відбулося через нерівну основу, до попереднього списку дій додається ще й виправлення її дефектів.
 

IN_TEE_Timber_Harvest_Oak_Ascona.jpg