Спортивні покриття

Спортивні покриття

Спортивний лінолеум

Протягом багатьох років ми звикли бачити в спортивних залах дощату пофарбовану підлогу, яка, з одного боку, виглядає не найкращим чином, а з іншого – підвищує ризик травмування спортсменів. Альтернативним сучасним та безпечним рішенням для критих спортивних залів є спортивний лінолеум. Це еластичне ПВХ-покриття спеціально розроблено для занять атлетикою, гімнастикою, фітнесом та ігровими видами спорту.

Універсальне, багатофункціональне, волого- та зносостійке покриття гарантує комфорт та безпеку під час тренувань. Широкий вибір кольорів дозволяє створити неповторний дизайн на спортивному майданчику. Крім цього покриття має високі показники протидії ковзанню, збалансований рівень вертикальної деформації, амортизації та відскоку м’яча. Це робить заняття спортом максимально комфортними та ефективними.

Компанія Tarkett пропонує широкий вибір гомогенних і гетерогенних ПВХ-покриттів, призначених спеціально для критих спортивних залів. Вони мають чудові експлуатаційні характеристики, серед яких висока зносостійкість, надійність, довговічність.

Структура спортивного ПВХ-покриття

1. Додатковий верхній шар Top Clean XP гарантує легкість догляду та дозволяє надовго зберегти привабливий зовнішній вигляд поверхні.

2. Транспарент – робочий шар – захищає від подряпин і пошкоджень. 

3. Склополотно гарантує стабільність лінійних розмірів. 

4. Каландрова основа забезпечує надійність, міцність і довговічність.

5. Спінена основа гарантує комфорт та безпеку під час тренувань.

Основні переваги спортивного ПВХ-покриття:

  • Універсальність – на такому покритті можна поводити змагання з різних видів спорту: бадмінтону, баскетболу, волейболу, гандболу, міні-футболу, настільного тенісу, сквошу тощо;
  • Економне рішення в порівнянні з наливними майданчиками і спортивним паркетом;
  • Легкість укладання;
  • Стабільність лінійних розмірів, що гарантує рівню поверхню;
  • Великий вибір кольорів, зокрема дизайни «під дерево»;
  • Спортивні характеристики: оптимальні показники з вертикальної деформації, амортизації, відскоку м’яча забезпечують комфорт для спортсменів і допомагають їм досягати кращих результатів.

Головні характеристики

Під час вибору спортивного лінолеуму, необхідно враховувати наступні властивості:

  • Амортизація

Амортизаційні характеристики покращують комфорт спортсменів на тренуваннях, зменшуючи ризик травмування під час стрибків та бігу. Що товщі ПВХ-покриття, тим вище показник амортизації.

  • Вертикальна деформація

Занадто м’яке покриття не забезпечить необхідну підтримку та опору спортсменам.  Збалансований показник, навпаки, допоможе атлетам демонструвати кращі результати.

  • Ковзкість

Спортивне покриття не повинно заважити руху атлетів і не має бути занадто ковзким. Покриття Tarkett мають ідеальне співвідношення ковзкості та шорсткості.  

  • Відскік м'яча

Покриття повинно поглинати удар і енергію м’яча, але в той же час забезпечувати його оптимальний відскік – як від бетонної плити.

Використовуючи свій багаторічний досвід, Tarkett розробив ряд спортивних покриттів, які враховують фізичні та фізіологічні особливості людей, які активно займаються спортом.  Ці рішення відповідають європейським вимогам щодо безпечності та якості продукції, враховують вік і рівень підготовки спортсменів.

Рекомендовані колекції