Як обрати ламінат?

Як обрати ламінат?

Ламінат виглядає як паркет, але коштує значно дешевше. Це дуже практичне покриття, яке має багато переваг. Серед них – привабливий дизайн, який передає красу деревини, універсальність, екологічність, легкість монтажу. При виборі ламінату, в першу чергу, необхідно звернути увагу на його тип. Ламіновані покриття розрізняють за типом навантаження, на які вони розраховані. Цей показник враховує зносостійкість, удароміцність, надійність, стійкість до вологи (розбухання по товщині за 24 години) тощо. Основні типи ламінату – це 31, 32, 33 і 34. Чим вища ця цифра, тим надійніше покриття. Найпопулярніші для використання в побутових приміщеннях – 32 і 33 типи.

Типи ламінату

Ламінат 31 типу підходить для укладання в маловідвідуваних кімнатах, наприклад, спальнях. У домашніх умовах строк експлуатації такого покриття може сягати 10-12 років, втім у громадських, офісних або готельних приміщеннях він буде значно нижчим.  

Ламінат 32 типу витримує середній людський потік. У громадських та офісних приміщеннях він слугуватиме 3 - 5 років, вдома - до 15 років.  Цей тип вважається оптимальним вибором для домашнього використання.

Ламіноване покриття 33 типу розраховане на великі навантаження. Термін його експлуатації у комерційному сегменті становить 5 - 6 років.  У домашніх умовах таке покриття не зіпсується протягом 15 - 20 років.

Ламінат 34 клас можна використовувати в комерційних приміщеннях з максимально інтенсивним навантаженням, наприклад, в школах, ресторанах або готелях.  Термін експлуатації ламінату в таких приміщеннях становить від 7 до 15 років, а в домашніх умовах - до 30 років.

Ламінат 33 і 34 класів називають комерційним, його можна використовувати в громадьских, готельний, ресторанних приміщеннях, тобто у закладах з високою прохідністю. У будь-якому випадку, якщо ви візьмете покриття цих класів для побутового використання, воно слугуватиме довше, хоч і обійдеться трохи дорожче.
 

Товщина, дизайн та інші особливості

Ламінат має низку особливостей, які слід врахувати під час вибору цього виду покриття. Товщина дошки варіюється від 6 до 14 мм.  Недорогий ламінат зазвичай не товще 6 - 7 мм.  Товщина якісного матеріалу стартує від 8 мм.  Якщо ви плануєте ставити на ламінат важкі меблі або побутову техніку, краще взяти покриття максимальної товщини в 10 - 14 мм.  

Ламінат випускається у вигляді окремих прямокутних «дощок», які при укладанні на підлогу з'єднуються замками. Є два найпопулярніші системи замків – Lock і Click. Остання з’явилася порівняно недавно, вона ідеально підходить для тих випадків, коли ви хочете самостійно укласти ламінат. Click-система розрахована на 5-10 років експлуатації і добре тримає планки разом. Ще одна перевага такої системи – легкість демонтажу. Ламінат з Click-системою можна кілька разів розібрати і зібрати без шкоди для покриття.

Ламінат буває з глянсовою або матовою поверхнею, під плитку або дерево, а також текстурований, рельєфний або штучно зістарений.  За дизайном ламінат ділиться на одно-, дво- або трисмуговий. Останній імітує паркет.

Головна особливість ламінату – можливість розбухати під впливом вологи. Саме тому його не рекомендують для використання у ванних кімнатах і кухнях. Втім навіть це обмеження можна обійти, якщо обробити стики дошок герметиком. Ламінат Tarkett має спеціальну обробку Tech3S, яка захищає шви від вологи. 
 

Рекомендовані колекції