Планування маленької кухні: як вмістити все?

Планування маленької кухні: як вмістити все?

Навіть при вдало підібраному інтер’єрному стилі та якісних матеріалах кінцевий результат ремонту в скромній за розмірами кухні може викликати далеко не радість. «Винних» знайти дуже легко — це неправильне планування та нераціональне використання вільного простору. Як же отримати красиве та одночасно функціональне приміщення? Дизайнери розповідають.

Дизайн маленької кухні в хрущовці: з чого почати?

Першочергову увагу варто приділити оздоблювальним матеріалам.

Стеля, підлога та стіни

Ніякої багаторівневої чи натяжної стелі — цим правилом треба керуватися при облаштуванні маленької кухні. Зупиніться на звичайній оштукатуреній поверхні, на яку нанесена світла вологостійка фарба.
Найпопулярніше рішення для підлоги — лінолеум. Він практичний, легко вкладається та прибирається, але при виборі є табу — не купуйте покриття з великою кількістю великих елементів. Такий орнамент «працює» на візуальне зменшення кімнати. Плитка, яку краще монтувати по діагоналі, також чудово впишеться в дизайн маленької кухні.
При оформленні стін дизайнери радять комбінувати матеріали та «розбивати» простір. Так, чудово виглядатиме поєднання фарби чи вологостійких шпалер в районі обіднього столу та плитки, пластику чи скляного фартуху біля гарнітуру. До речі, якщо ви хочете «підняти» стелю, обирайте шпалери з вертикальним візерунком.

Кольорова гама

Загалом, дизайн маленьких кухонь 5 кв. м і більше передбачає «царювання» світлих тонів. Чудово підходить білий. Він відбиває світло та робить приміщення просторим, чистим та акуратним, а ще гармонійно поєднується з іншими кольорами. До того ж, всупереч поширеним міфам, білі фасади практичніші від темних. Єдине виключення — фартух та стільниця в цьому кольорі. Біла монохромність (підлога, стіни та меблі) дозволить створити ілюзію нескінченності, а червоні, жовті чи зелені акценти оживлять інтер’єр. Також тісний простір «розширить» будь-який пастельний тон. Але пам’ятайте, що потрібно поєднувати не більше двох-трьох кольорів — це допоможе створити впорядкований, не перевантажений інтер’єр.
 

Сучасний дизайн маленької кухні: плануємо правильно


Скромне за квадратними метрами приміщення не можна захаращувати предметами, тому до питання планування варто підійти обдумано та обрати лише потрібні.
Оптимальне рішення щодо кухонного гарнітуру — компактна та функціональна модель світлого кольору з глянцевою поверхнею, адже фасади темних відтінків візуально зменшуватимуть простір. Дизайн маленьких кухонь 6 кв. м з Г-подібним гарнітуром — найвдаліший вибір. Таким чином задіються дві суміжні стіни та кут між ними, а плита, мийка та холодильник будуть розташовані за принципом «робочого трикутника». У вузьких або середніх за розміром приміщеннях можна розташувати гарнітур лінійно, тобто вздовж однієї зі стін. Не потрібно остерігатися високих навісних шаф — вони допоможуть отримати більше місця для зберігання речей та приховати комунікації.
Кількість техніки — обов’язково, вбудованої — мінімальна. До того ж, по можливості краще купувати варіанти зменшених розмірів. Врізної варочної поверхні з двома конфорками має бути достатньо. Краще обрати не звичайну модель витяжки, а ту, що не підключається до системи вентиляції. Духову шафу та мікрохвильовку встановіть в пенал. Надайте перевагу високому та вузькому холодильнику.
Дизайн дуже маленької кухні для економії дорогоцінних сантиметрів передбачає використання мініатюрного столика, що відкидається. Кухня з барною стійкою — прекрасна альтернатива столу. Вона не тільки слугуватиме місцем для прийому їжі, а і розділятиме територію на зони. Оригінальну барну стійку або обідню стільницю можна зробити з підвіконня — це завдасть трохи клопоту, але і результат вийде стильним та практичним.
Якщо міністіл вам не подобається, купуйте традиційний, але квадратної чи прямокутної форми для раціонального використання простору. Стільці обирайте візуально легкі. В дизайн маленької кухні у квартирі чудово впишуться «невагомі» прозорі вироби з полікарбонату.
Кухня з балконом — справжня удача та чудова можливість реально збільшити метраж приміщення. Так, саму кухню можна залишити місцем для приготування їжі, при цьому не обмежуючи себе в виборі техніки, а обідній стіл перенести на лоджію після її утеплення. Ще один плюс такого суміщення — кімната стане набагато світлішою.
 

Дизайн невеликої кухні: створюємо «легке» світле приміщення


На заміну традиційному освітленню у вигляді масивного світильника приходить продуманість. Найкраще реалізувати в кімнаті трирівневу систему, що включає освітлення:
1.    Основне. По периметру стелі застосуйте точкові світильники.
2.    Робоче. Знизу навісних шаф кухонного гарнітура прикріпіть світлодіоди — для комфортного приготування їжі та миття посуду.
3.    Обіднє. Над столом повісьте велику лампу з регульованою довжиною підвісу — це створить атмосферу комфорту.
 

Дизайн кухні маленьких розмірів: завершальні штрихи


Нарешті переходимо до прикрашання. Не дивлячись на те, що тісне приміщення вимагає мінімалізму в усьому, без елементів декору не обійтися. Саме ці незначні деталі надають кімнаті обжитого вигляду та створюють відчуття сімейного затишку.
Магнітики, привезені з подорожей, краще зняти з холодильника, адже їх строкатість перевантажуватиме інтер’єр. Достатньо обмежитись невеликою картиною (симпатичним натюрмортом чи оригінальним написом), цікавим за дизайном годинником. Гарно виглядатиме вузька поличка з мініатюрними баночками зі спеціями. Рослини в горщиках, крейдяна дошка з написаними рецептами чи списком покупок одразу вдихнуть життя в приміщення.
Щільним шторам до підлоги не місце на обмеженій площі. Краще оберіть напівпрозорі фіранки, що закривають вікно до підвіконня. Практичне та сучасне рішення — жалюзі, римські чи рулонні штори.
Таким чином дизайнери вкотре доводять, що навіть на невеликій території можна створити куточок, де приємно готувати, пити каву зранку та вечеряти сім’єю.